Az EACEA 32/2019-es számú pályázathoz tartozó hivatalos kiírás, valamint az angol nyelvű pályázati útmutató és a pályázáshoz szükséges dokumentumok megtalálhatóak az ÜGYNÖKSÉG WEBOLDALÁN.
A pályázat beadási határideje: 2019. november 27., 17 óra
E terület támogatásának fő célja az európai kulturális és kreatív ágazatok transznacionális és nemzetközi működési kapacitásának megerősítése, a kulturális és kreatív alkotások országok közötti forgalmának fellendítése, valamint a kulturális és kreatív szereplők, különösen a művészek nemzetek közötti mobilitásának előmozdítása.
A Kultúra alprogram olyan projekteket támogat, amelyek elsősorban a következő területekkel foglalkoznak:
A. országokon átívelő mobilitás
B. közönségépítés
C.1. kapacitásépítés – digitalizáció
C.2. kapacitásépítés – új üzleti modellek
C.3. kapacitásépítés – oktatás és képzés.
A támogatott projekteknek ezért tartalmazniuk kell egy megalapozott stratégiát és egy részletes leírást arról, hogy a programnak ezeket a prioritásait hogyan tervezik megvalósítani. A pályázatok benyújtásakor a pályázóknak a fenti 5 prioritás közül meg kell jelölniük azt a legfeljebb 3-at, amelyik a projekt szempontjából a leginkább releváns, és ezt a 3 prioritást fontossági sorrendbe kell állítaniuk.
Támogatható pályázók
Minden olyan kulturális szereplő, aki bejegyzett székhellyel rendelkezik egy, a programban résztvevő országban:
1. A programban való részvételre jogosult uniós tagállamok, tengerentúli országok és területek;
2. az előcsatlakozási stratégiák keretében kedvezményezett csatlakozó országok, tagjelölt országok és potenciális tagjelölt országok a szóban forgó országok uniós programokban való részvételére irányadó, a vonatkozó keretmegállapodásokban, társulási tanácsi határozatokban vagy hasonló megállapodásokban meghatározott általános elvekkel és szerződési feltételekkel összhangban;
3. az EGT-megállapodásban részt vevő EFTA-országok az EGT-megállapodás rendelkezéseivel összhangban;
4. az európai szomszédságpolitikában részt vevő országok, az ezen országokkal együtt, az uniós programokban való részvételükre vonatkozó keretmegállapodások alapján meghatározott eljárásokkal összhangban.
Azoknak az országoknak a frissített listája, amelyek megfelelnek az 1295/2013 rendelet 8. cikkében
foglalt feltételeknek, és amelyekkel a Bizottság megkezdte a tárgyalásokat, megtalálható az alábbi
linken:
https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/library/eligibility-organisations-non-eu-countries_en
Az Ügynökség kiválaszthatja nem uniós tagállamból származó jelentkezők ajánlatát is, amennyiben az odaítélés napján a fent említett rendelet által meghatározott, az adott ország programban való részvételének feltételeit megállapító megállapodásokat már aláírták.
Támogatható projektek
A projekt méretétől, igényeitől, természetétől, célkitűzéseitől és prioritásaitól függően a jelentkezőknek választaniuk kell az 1. kategória (Kisebb együttműködési projektek) vagy a 2. kategória (Nagyobb együttműködési projektek) között.
Kisebb együttműködési projektek
A projektek e kategóriája:
- egy projektvezetőt és legalább két partnert foglal magában, amelyek hivatalos székhelye legalább három különböző, a Kreatív Európa program Kultúra alprogramjában részt vevő országban található. A projektvezetőnek vagy a partnerek egyikének az 1., 3. vagy 4. kategóriába tartozó támogatható országban kell hivatalos székhellyel rendelkeznie,
- alá olyan pályázatok tartoznak, amelyek keretében legfeljebb 200.000 EUR támogatásra nyújtanak be igényt, és ezen összeg a támogatható költségvetés legfeljebb 60%-át teszi ki.
Beadási határidő (EACEA 32/2019) |
Eredmények közzétételének határideje |
Kezdődátum |
Időtartam |
2019. november 27., 17 óra (brüsszeli idő szerint) |
2020. május |
2020. szeptember 1. és december 15. között |
legfeljebb 48 hónap |
Nagyobb együttműködési projektek
A projektek e kategóriája
- egy projektvezetőt és legalább öt partnert foglal magában, amelyek hivatalos székhelye legalább hat
különböző, a Kreatív Európa program Kultúra alprogramjában részt vevő országban található. A
projektvezetőnek vagy a partnerek egyikének az 1., 3. vagy 4. kategóriába tartozó támogatható országban kell hivatalos székhellyel rendelkeznie.
- alá olyan pályázatok tartoznak, amelyek keretében legfeljebb 2.000.000 EUR összegű támogatásra
nyújtanak be igényt, és ezen összeg a támogatható költségvetés legfeljebb 50%-át teszi ki.
Beadási határidő (EACEA 32/2019) |
Eredmények közzétételének határideje |
Kezdődátum |
Időtartam |
2019. november 27., 17 óra (brüsszeli idő szerint) |
2020. május |
2020. szeptember 1. és december 15. között |
legfeljebb 48 hónap |
Jelentkezéssel kapcsolatos lépések
Jelentkezés előtt keresse fel az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség weboldalát, hogy van-e aktuális pályázati kiírás, és olvassa el a terület pályázati útmutatóit.
EU Login
A pályázóknak rendelkezniük kell EU Login felhasználói fiókkal.
Amennyiben van már ilyen hozzáférése, úgy azzal az azonosítóval lépjen be.
A regisztrációhoz kérjük, olvassa el a regisztrációhoz szükséges KÉZIKÖNYVET.
PIC
Minden olyan szervezetnek, amely részt vesz az adott projektben regisztrálnia kell a Résztvevői portálon, ahol is egy PIC (Participant Identification Code) számot fognak kapni. Ez szükséges a jelentkezési e-űrlap letöltéséhez. A portálon való bejelentkezéshez használják ECAS felhasználói nevüket és jelszavukat.
A regisztrációhoz kérjük olvassa el a REGISZTRÁCIÓS ÚTMUTATÓT.
Az elektronikus űrlap (eForm) generálásával és kitöltésével kapcsolatos technikai információkért olvassa el a TECHNIKAI ÚTMUTATÓ PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSÁHOZ című dokumentumot .
Az űrlap tartalmi kitöltésével kapcsolatos útmutatásért, kérjük olvassa el a RÉSZLETES PÁLYÁZATI ÚTMUTATÓT.
Ne felejtse el ellenőrizni, mely dokumentumokat kell jelentkezéséhez csatolnia!
A beadás során felmerülhetnek esetleges technikai problémák, melyek kapcsán kérjük látogasson el a következő oldalra:
Elektronikus pályázat benyújtása - technikai problémák
Odaítélési kritériumok
A támogatható pályázókat a következő kritériumok alapján bírálják el:
1. Relevancia (30)
Ez a kritérium azt értékeli, hogy a projekt hogyan járul majd hozzá az ágazat professzionálisabbá tételéhez és a transznacionális működéshez szükséges kapacitásának megerősítéséhez, valamint a kulturális és kreatív alkotások országok közötti forgalmának és a művészek nemzetek közötti mobilitásának előmozdításához, illetve a kulturális és kreatív alkotásokhoz való hozzáférés javításához.
2. A tartalom és a tevékenységek minősége (30)
Ez a kritérium azt értékeli, hogy hogyan valósul meg a projekt a gyakorlatban (a tevékenységek és az
elvégzendő feladatok minősége, a projektért felelős személyzet tapasztalata, munkafeltételek), különös figyelemmel arra, hogy e tevékenységek hogyan segíthetnek a közönségfejlesztési stratégia hatékony végrehajtásában.
3. Kommunikáció és terjesztés (20)
Ez a kritérium azt értékeli, hogy a projekt hogyan kommunikálja tevékenységeit és eredményeit, valamint hogyan osztja meg az ágazattal és a határokon túli szereplőkkel a tudást és a tapasztalatokat. A cél a projekteredmények hatásának maximalizálása azáltal, hogy a lehető legszélesebb körben elérhetővé teszik azokat helyi, regionális, országos és európai szinten, így az eredmények a projektben közvetlenül részt vevőkön kívül másokra is hatással lesznek a projekt időtartamát követően.
4. A partnerség minősége (20)
Ez a kritérium azt értékeli, hogy a projekt általános szervezése és koordinációja milyen mértékben biztosítja a tevékenységek hatékony végrehajtását, és mennyire járul hozzá azok fenntarthatóságához.
A hivatalos kiírás, az angol nyelvű (hivatalos) pályázati útmutató és a pályázáshoz szükséges dokumentumok megtalálhatóak az ÜGYNÖKSÉG WEBOLDALÁN.